Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Przejdź do stopki

O nas

Treść

Miejskie Przedszkole Nr 2 w Gorlicach, to placówka w której, pracuje grono wykwalifikowanych i kreatywnych nauczycieli z pasją o wielokierunkowym wykształceniu. W pracy z dziećmi wykorzystujemy nowoczesne środki do nauki i zabawy. Bogatą ofertę edukacyjną dostosowujemy do potrzeb i zainteresowań dzieci. Szczególną uwagę zwracamy na nauczanie i wychowanie przez zabawę i sztukę.

Pracujemy zgodnie z ideą wychowania przedszkolnego, którą jest przede wszystkim poszanowanie godności każdego dziecka oraz umiejętności współdziałania z wychowankami i ich rodziną, a także dążenie do osiągnięcia przez dzieci jak najwyższego poziomu sprawności umysłowej, emocjonalnej 
i społecznej czyli gotowości szkolnej.

Nasze przedszkole zapewnia dzieciom zdrowe, zbilansowane i racjonalne żywienie. Dziecko nie jest zmuszane do jedzenia potraw, których nie lubi, ma możliwość decydowania ile zje, ma stały dostęp do napojów między posiłkami. Nasza kuchnia dokłada wszelkich starań, aby potrawy były zdrowe, smaczne, wyszukane i estetycznie podane.

Tradycją w naszym przedszkolu jest też włączanie się w różne akcje charytatywne.

Opracowujemy na każdy rok bogate kalendarium imprez i uroczystości przedszkolnych we współpracy i z udziałem rodziców.

Posiadamy bogatą ofertę bezpłatnych zajęć dodatkowych, którą co roku urozmaicamy uwzględniając przede wszystkim potrzeby i zainteresowania dzieci.

Jesteśmy otwarci na problemy dzieci i rodziców, próbujemy je rozwiązywać. Bardzo chcemy, aby nasze przedszkole było kochane przez dzieci i szanowane przez rodziców. Aby było miło, wesoło i bezpiecznie, abyśmy byli dla siebie życzliwi i uśmiechnięci.

32679