"Jest takie miejsce na mapie świata- Polska!
To moje miejsce, tutaj mocniej bije mi serce!

W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Dzieci recytowały wspólnie wiersze min. ,,Katechizm polskiego dziecka”, prezentowały swoje stroje w barwach narodowych, zapoznały się z wydarzeniem historycznym z dnia 11 listopada 1918 r., poznały postać Marszałka Józefa  Piłsudskiego oraz przypomniały sobie znaczenie symboli narodowych. Wysłuchały również pieśni legionowej „Przybyli ułani”, obejrzały film Instytutu Pamięci Narodowej pt. „Polak Mały” oraz film pt ,,Symbole narodowe”. Wspólnym akcentem było zaśpiewanie hymnu polskiego o godzinie 11.11 oraz pochód z flagami. Ponadto dzieci z każdej grupy wykonały ciekawe prace plastyczne upamiętniające ten dzień.