Przejdź do treści
Slider 1
Slider 2
Przejdź do stopki

Witamy wiosnę

Witamy wiosnę

Treść

Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszym  przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. 
Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. 
W salach zazieleniły się kąciki przyrody. Dzieci podlewały wiosenne kwiaty – żonkile, hiacynty i cebule, z których wyrastał szczypiorek. 
Nie zabrakło również prac plastycznych,  dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny.

            Witając wiosnę, 21 marca zorganizowałyśmy w przedszkolu „Zielony Dzień”.   
Każde dziecko w tym dniu miało zielony strój i przygotowany wcześniej element symbolizujący wiosnę. Wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi paniami wybrały się na spacer z "Marzanną", aby pożegnać się z zimą i w barwnym pochodzie grając na instrumentach przywołać wiosnę. Następnie dzieci wróciły do przedszkola i ku ich zdziwieniu w jednej z sal czekała już na nich prawdziwa Pani Wiosna. Podczas spotkania dzieci miały okazję sprawdzić swoje wiadomości dotyczące oznak wiosny i posłuchać ciekawych opowieści od samej Pani Wiosny. Zielona Pani  Wiosna oznajmiła  dzieciom, że  od dziś zaczyna swoje panowanie w przyrodzie i w pogodzie. Dzieci wspólnie zaśpiewały dla Pani wiosny piosenki, które wcześniej przygotowały.

7876