Dzień Poczty Polskiej

W ramach obchodzonego "Dnia Poczty Polskiej" nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego filia w Gliniku, aby przyjrzeć się mu z bliska i utrwalić zdobyte w przedszkolu wiadomości na temat tej instytucji. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenia poczty, mogły zaobserwować pracę urzędnika pocztowego i uświadomić sobie, jak wielkie znaczenie ma ten urząd w życiu codziennym. Dzieci poznały różne rodzaje listów: zwykłe, polecone, ekspresowe, lotnicze, kartki, telegramy; wzbogaciły słownictwo. Utrwaliły znajomość swojego adresu zamieszkania oraz adresu przedszkola. Wspólnie zaadresowaliśmy list, który wcześniej przygotowały dzieci. Teraz z niecierpliwością czekamy na wizytę listonosza.