Spotkanie z Panią Leśnik

Spotkanie z  Panią Leśnik

"Uczmy miłości do przyrody

uczmy spostrzegać jej piękno

cieszyć się nim, podziwiać je

i przestrzegajmy dzieci

by tego piękna nie niszczyły."

H. Zdzitowiecka

W tym tygodniu nasze przedszkole odwiedził niezwykły gość- Pani Leśniczka. Dzieci oczekiwały jej z niecierpliwością od samego rana. Na początku swojej wizyty Pani Leśniczka zaprosiła wszystkie dzieci do pobliskiego parku na wycieczkę w poszukiwaniu skarbów lasu. Pani Leśniczka opowiedziała o swojej pracy oraz lesie. Podkreśliła zasady bezpiecznego zachowania się w lesie, zaznaczyła też, że człowiek przebywając w lesie jest jego gościem i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim prze bardzo ciekawie opowiadała dzieciom o zwierzętach zamieszkujących nasze lasy. Na koniec spotkania dzieci otrzymały medale Z całą pewnością informacje dotyczące naszej przepięknej natury oraz jej ochrony na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków. Dzień ten stał się doskonalą okazją do propagowania proekologicznych zachowań oraz kształtowania prawidłowych postaw wobec otaczającej nas przyrody. Dziękujemy za spotkanie !