Uroczystości związane z obchodami świąt majowych

W dniu 30 kwietnia uroczyście obchodzono majowe święta, nasze przedszkole przybrało barwy biało – czerwone. Z tej okazji odbył się pochód z flagą oraz akademia poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Akademię przygotowały i poprowadziły uczniowie szkoły podstawowej. Obchody związane ze świętem nawiązują do wydarzeń z 1791 r., kiedy to podpisano pierwszą w Europie i drugą na świecie konstytucję. Ustawę zasadniczą podpisał król Stanisław Poniatowski, który w tym czasie rządził Polską. Akademia była dla wszystkich przedszkolaków wspaniałą lekcją. Wzbudzenie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla nauki patriotyzmu, kształtowania pozytywnych postaw i uczuć patriotycznych.